Iškeliavom lyg ir laiku, bet Yosemite pasiekėm pavojingai arti autobuso išvažiavimo laiko. Stotelėje atsiradom apie 10 minučių prieš kelionės pradžią, o dar reikėjo bilieto, išsipakuot ir pastatyti mašiną. Kaip visada, Laimė šypsojosi mums gausiai ir suspėjom padaryti viską. Važiavom ekskursiniu autobusu ir vairuotojas pasakojo apie visokius gamtinius ir istorinius Yosemite dalykus, bet garsiau čiauškėjo Nagliukas, kuriam sėdėjimas mašinoj tikrai nėra pats tinkamiausias užsiėmimas. Laimei šalia mūsų sėdėjo pora žvejų, kurie jam paskolino savo meškeres, o musinių meškerių ritės labai garsiai traška, kas nepasotinamą nuotykių ieškotoją keliom minutėm apramino. Gido visvien daug negirdėjom. Įsiminė tik toks faktas, kad prieš asfaltuotus kelius ir automobilius žmonės į Glacier point vežimais 7 valandas kildavo vien tam, kad pavalgyt pietus gamtoje ir pasigrožėt vaizdais. Sakė, kad ten tikrai gražu.
Pakilom iki Glacier Point per valandą ir jau pakeliui matėsi, kad tikrai bus įspūdinga. Ir buvo.

Užkandę, pasigrožėję vaizdais, pripyškinę nuotraukų ir dar pasirūpinę šokoladiniais ledais patraukėm į viršų link Sentinel Dome viršūnės. Pirma pusė kelio (apie kilometras) vedė per kedrų mišką, kuris labai priminė vakarykštį sekvojų mišką, bet vairuotojas perspėjo, kad šios dvi rūšys labai skirtingos. Labiausiai skirtumas matėsi kankorėžių dydyje. Sekvojų kankorėžiai maždaug nykščio dydžio, o čionykščių kedrų daugiau primena ananasus, negu lietuviškus pušų kankorėžius.
Pakilus virš medžių vėl atsivėrė nuostabūs Sierra Nevada kalnų virtinės vaizdai. Už kiekvieno posūkio vis naujas ir naujas, tad sunku buvo nuo fotoaparato mygtuko pirštus nuimti. Ypatingai įspūdingai atrodė Half Dome, kuris neveltui skaitomas žymiausiu Yosemite slėnio paminklu. Primena milūžinišką į viršų apvalėjančio kūgio formos granitinio pyrago pusę--lyg būtų čia pikniką šventę mitologiniai didžiūnai, kurie pusę torčiuko suvalgę, o kitą pamiršo. O be milžinų niekas kitas to torto įkąsti negali. Taip ir guli ant staltiesės numestas per tūkstantmečius.
Per valandą pakilom iki Sentinel Dome viršūnės. Žmonių čia nestigo, kaip ir persėjo visos brošiūros, bet tai mums netrukdė: vaizdai aplinkui tiesiog kvapą gniaužiantys. Pučia gaivus vėjelis. Paskuniai keli šimtai žingsnių iki viršukalnės visiškai pliku granitu lyg kažkas būtų kalno plikę asfaltu nuklojęs. Miniatiūriniuose tarpekliuose prasikalęs vienas kitas medelis ar krūmas, bet šiaip po kojom grynas granitas. Užlipus į patį viršų pasidarė aišku kodėl šitas pakilimas pavadinas Budinčiuoju: nuo viršūnės atsiveria 360 laipsnių vaizdas į visas ketrias pasaulio puses. Į rytus Sierra Nevada kalnų snieguotos viršūnės, į šiaurės vakarus kita pusė Yosemite slėnio paženklinta El Capitan bei Arkų luitais, Merced upės pradėtas slėnis driekiasi iš šiaurės rytų į pietvakarius, ir už nugaros Sierra Nevada prieškalnės. Sentinel viršukalnė gan plokščia ir gan plati--sakyčiau gero lengvosios atletikos stadijono dydžio, bet pačiame aukščiausiame taške lyg testamentas gamtos galiai guli žaibo pakirsta žymioji Jeffrey pušis. O gal ne tokia ji jau ir žymi, kadangi iš viršukalnėje gausiai susirinkusių žygiuotojų niekas išskyrus mane ja daug nesidomėjo. Atrodo, kad panašios nuomonės priklauso nuo to, kokią knygutę esi skaitęs prieš kelionę.
Pasidžiaugę vaizdais iki valios patraukėm atgal apačion. Laukė dar ilgas kelias, tad per daug atsipalaiduot negalėjom. Nusileidę atgal iki Glacier Point pasistiprinom vietinėj parduotuvėlėj, kuri iki trečios valandos sugebėjo išparduoti visus dešrainius ir mažutukui ilgai laukto skanėsto paragauti neteko. Pamidorų-basil sriuba jo ypatingai nesudomino, tai teko pasitenkinti čile su pupom, nes tuo pasirinkimas ir apsiribojo. Taigi, pasistiprinę ir užsipylę vandens patraukėm žemyn. Tuos septynis kilometrus galima apibūdint gan paprastai: vaje, vaje, kurgi tau! Sentinel višūnė ypatinga tuo, kad vaizdas atviras į visas puses, o Galcier Point tai visiškai vertikali kilometro aukščio uola, taigi jausmas ten gerokai pranoksta Vilniaus televizijos bokštą, daug aukščiau ir daug aplinkui gražiau. Kitaip sakant, vaizdas yra visiškai atviras--niekas niekas jo nevaržo į slėnio pusę. Leidimasis žemyn nuo Glacier Point link slėnio labai labai status ir baimės dėl mažutuko dar didesnės negu buvo vakar. Laimei takas gerokai platesnis bet tuo pačiu ir daug statesnis, kas rieškia kad jis turi daug lėčiau ir atsargiau eiti. Be to jam ėjimas greitai pabodo ir jis pasidavė atsisėsdamas tiačiui ant nugaros. Sunkiau man, bet tikrai saugiau visiem.
Kelias žemyn--tai nesibaigianti gyvatėle besisukanti pinutė: 10 metrų į vieną pusę, 20 atgal ir taip be galo be krašto. Iš viršaus mūsų niekas neaplenkė, o iš apačios sutikom tik porą pavienių žmogeliukų ar mažų grupelių. Šitas takas tikriausiai dažniau lankomas, bet matyt ne taip vėlai. Vaizdų žodžiu apsakyt neįmanoma. Mes su Nagliuku pusiaukelyje pradėjom rėkti "Nebegaliu daugiau to grožio pakęsti, užgęsinkint šviesas..." Juokais aišku, bet kiekvieną kartą apsukus eilinį gyvatinio kelio vingį vėl ir vėl tekdavo atsidusti ištariant "Tai bent!" Paprasčiausiai nuostabūs vaizdai, kaip pasaka! Nemanau, kad nuotraukos gali perduot tai, ką mes ten matėm ir patyrėm. Gražu jas pasižiūrėt, bet ten pačiam pabūt tai niekuo nepakeičiamas jausmas.
Kelionė žemyn užtruko apie dvi su puse valandas ir pasibaigė tam tikra prasme "kruvinai." Nusileidom atgal į slėnį ar atsipūtėm: kelionė baigta, atrodytų. Kad tik ne! Teliko perkirsti slėnį nuo pietinės kilpos atšakos iki šiaurinės, bet tarp jų tekėjo sraunioji patvinusi Merced upė. Nuo šymetinio lietaus ir sniego ji vis dar buvo gerokai patinus ir tarpais net išsiliejus per pievas. Na ką, mes sekam takelį. Deja tas takelis tai spastai. Ėjom ėjom ir priėjom vietą, kur kelias buvo užsemtas gal pusmetriu vandens. Aplink eit nelabai toli, tai pagalvojom, kad reikia apeit, o ne brist per šaltą nežinomą vandenį. Čia ir buvo lemtinga klaida. Kelias aplinkui vedė per jauną pušynėlį, kuriame mūsų tykojo gal milijonas piktų uodų. Neverta detalių čia išdėti, bet Nagliukas gailiai verkė, tėvai staigiai iš kuprinės traukė rūbus ir visi trys tikraja ta žodžio prasme lėkėm iš ten, kiek tik kojos nešė! O tie bjaurūs uodai tai tokie mažiukai, kad jų veik nesimato. Nesimato, bet greiti gyvatės ir iš paskos debesim ūžia ir skaudžiai skaudžiai kanda kur tik randa apnuogintos odos plyšelius. Kažkaip Lietuviški uodai daug draugiškesni: jie kažkokius nuskausminančius suleidžia prieš kraują siurbdami. Ne šitie. Kalifornijoj tokiem niekam jei laiko neturi.
Viskas gerai, kas gerai baigiasi ir mūsų pasaka baigiasi gražiai. Perėjom tiltą, išėjom į atvirą lauką ir uodų kaip nebūta. Tai kas kad iki mašinos dar visą mylią pėdint--be piktų uodų galim lengvai sukarti tuos paskutinius kelionės žingsnių tūkstančius. Tik mažiausiam mūsų keliautojui labai sugadino nuotaiką. Teko šeimą palikus tiačiui bėgt iki mašinos vienam.
Pasiekę mašiną buvom tiek pavargę, kad kelionės atgal į Oakdale net nepastebėjom, bet pargįžę visvien dar visi sušokom į karštąjį baseiną atmirkyti kojų ir perštinčių kaulų. Jau buvo tamsu, tai pasėdėt vėsų vakarą šiltam vandeny po ilgos dienos buvo tikra palaima.
Tuo ir pasibaigia mūsų nuotykiai vakarų pakrantėje. Ryte daiktai į lagaminus, mašina atgal pas savinikus, o mes į aerouostą bei namo. Lėktuvas vėlavo, Nagliuko aerouoste pirktas žaisliukas netrukęs sulūžo. Parskridę ilgai neradom autobuso į stovėjimo aikštelę, o suradę stotelėj laukėm jo beveik pusę valandos ... šiaip, gyvenimas puikus ir visi grįžom namo pavargę, patenkinti, ir svarbiausia sveiki bei gyvi. Dar daugiau ištroškę naujų kelionių ir nuotykių!